Rejestracja:
Poradnia Dietetyczna w Bielsku-Białej
605 452 399

Poradnia dietetyczna - Oblicz swoje BMI

Czym jest BMI?

BMI (Body Mass Index) jest wskaźnikiem wykorzystywanym do szybkiej oceny, czy nasza masa ciała mieści się w granicach normy. Pośrednio BMI pozwala na ocenę ryzyka wystąpienia chorób przewlekłych takich jak cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, a także niektórych nowotworów. Choroby te związane są z występowaniem nadwagi i otyłości, dlatego też uzyskana wartość BMI pozwala na oszacowanie ryzyka ich wystąpienia.

Jak obliczamy BMI?

Obliczanie BMI rozpoczynamy od pomiaru wzrostu oraz masy ciała. Wartość wskaźnika BMI otrzymujemy poprzez podzielenie masy ciała (w kilogramach) przez wzrost do kwadratu (w metrach).

Dostępny na stronie kalkulator BMI pozwala każdemu na szybkie i wygodne obliczenie własnego wskaźnika masy ciała.

Ważna informacja

BMI sugeruje nam, czy obecna masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wzrostu. Jednak w przypadku niektórych osób wskaźnik BMI może nie być miarodajną formą oceny budowy ciała. Osoby o wysokiej aktywności fizycznej, uprawiające sport, mogą charakteryzować się wyższą masą ciała związaną z intensywnie rozwiniętą tkanką mięśniową, a nie z nadmiarem tłuszczu w organizmie. Ponadto nie zaleca się prostego stosowania wskaźnika BMI do oznaczania prawidłowości masy ciała u dzieci poniżej 14 roku życia oraz dla kobiet w ciąży.

OBLICZ SWOJE BMI:

 

Wzrost:

Waga:

 

 

 

Jeśli zaniepokoił Cię wynik 
Twojego BMI 

skontaktuj się ze mną!


Razem znajdziemy optymalne rozwiązanie dla Twojego problemu.